وبلاگ

حقایق در مورد شرکت لکسوس

1. جدیدترین مارک های اتومبیل در جهان
بیشتر مارک های لوکس دیگر به اوایل یا اواسط دهه 1900 برمی گردند ، اولین لکسوس به تازگی در سال 1989 به بازار عرضه شد. تویوتا می خواهد یک وسیله نقلیه پرچمدار لوکس با نام تجاری خاص خود ایجاد کند. در نهایت مارک لکسوس ایجاد شد. اولین طراحی لکسوس در سال 1983 آغاز شد و شش سال قبل از اولین عرضه خودرو به طول انجامید.

۲. فقط بهترین افراد حرفه ای برای طراحی لکسوس
کیفیت به عنوان نقطه برجسته در نظر گرفته می شود که صحبت از نام تجاری لوکس خودروی آنها باشد. فقط بهترین و باتجربه ترین کارگران در هرجای کارخانه تولید وسایل نقلیه لکسوس مجاز هستند. به این ترتیب ، این شرکت می داند که تنها بهترین افراد در تجارت می توانند چنین شاهکاری را خلق کنند.

۳. Lexus LFA Nurburgring – گرانترین اتومبیل لکسوس
در حالی که شرکت تویوتا به طور سنتی با اتومبیل های اقتصادی در ارتباط است ، لکسوس LFA Nurburgring با هزینه های اقتصادی با قیمت گزاف 375،000 دلار. فقط ثروتمندان ثروتمند خود را به یکی از این سواری های طبقه بالا می رسانند. این اتومبیل فقط برای یک سال تولید شده بود و با وجود 10 سال صرف تولید این ماشین ، فقط 500 دستگاه از آن تولید شد. این یکی از واقعیت های شگفت زده لکسوس نیست که فقط یک ماشین لوکس است ، بنابراین قیمت آن بدیهی است که بالا است.

۴. لکسوس کل مسیر طراحی را اسقاط می کند
لکسوس کل مسیر طراحی را اسقاط می کند ، اگرچه پنج سال از توسعه LFA نگذشته بود – یک ابرخودروی لوکس. چه عاملی باعث شده آنها تمام طراحی را از بین ببرند و از ابتدا شروع کنند؟ آنها در ابتدا تصمیم گرفته بودند که از آلومینیوم برای شاسی استفاده کنند ، اما بعداً به جای آن به یک شاسی کاملاً فیبر کربنی تبدیل شدند. در نتیجه کل مراحل باید از ابتدا دوباره شروع شود. این یکی از دلایلی است که طراحی LFA در کل 10 سال به طول انجامیده است.

۵. لکسوس در سال 2005 اولین اتومبیل خود را در ژاپن فروخت
در اینجا حقایق جالب در مورد لکسوس آورده شده است ، لکسوس اولین اتومبیل لوکس ژاپنی است که 16 سال پس از عرضه در ایالات متحده در ژاپن فروخته می شود. اولین لکسوس در سال 1989 فروخته شد اما این شرکت فروش خود را در بازار داخلی آغاز نکرد. چرا؟ بازار خودروهای لوکس ژاپن تحت سلطه خودروهای آلمانی و ایتالیایی است و در آن زمان لکسوس کاملاً به عنوان یک خودروی لوکس در ژاپن دیده نمی شود.

6. مدیر عامل فورد ، آلن مولالی ، در رانندگی با لکسوس گیر افتاد
یک واقعیت جالب در مورد لکسوس با آلن مولالی. به عنوان مدیرعامل یک شرکت بزرگ اتومبیل ، احتمالاً بسیار مهم است که شما فقط در حال رانندگی با اتومبیل خود باشید. اگر مدیر عامل شرکت از آن استفاده نکند ، در مورد یک محصول چه می گوید. در سال 2006 ، وقتی آلن مولالی – مدیر عامل فورد موتورز – از او خواسته بود خود را برای رانندگی با لکسوس توضیح دهد ، گفت که او تمام اتومبیل های موجود را بررسی کرده و بهترین انتخاب لکسوس است.

7. لکسوس  LS 600h به Paul McCartney اهدا شده است
در سال 2008 تویوتا Lexus کاملاً جدید را به Paul McCartney ، سابق بیتلز ، به عنوان تشکر از کمک او در ارتقا خودروی هیبریدی ، اهدا می کند. مک کارتنی یک گیاهخوار است و علناً علیه ظلم به حیوانات است. وقتی دیگران در انتظار تهیه اتومبیلی با آلایندگی بسیار کم و بدون چرم بودند ، لکسوس خوش شانس بود. این ناامید خواهد بود که ، با این حال ، وسیله نقلیه به جای اینکه با قایق حمل شود ، به او از طریق هوایی منتقل شد. تصمیمی که پل مک کارتنی را به دلیل تأثیرات زیست محیطی ناراحت می کند.

9. لکسوس برای تنظیم موتور با یاماها همکاری کرد
“Lexus مجموعه ای از کیفیت و تجربه کاربری ما است”. در هنگام طراحی اتومبیل های لوکس ، در واقع چنان به جزئیات توجه می شود که حتی صدای موتور نیز مورد توجه جدی قرار می گیرد. هنگام طراحی لکسوس LFA ، لکسوس با همکاری یاماها موتور را برای صدای دلخواه تنظیم کرد. یک موتور V10 قدرتمند برای طنین انداز شدن در کابین برای نهایت تجربه رانندگی توسط یاماها ایجاد شد. اجزای موتور می توانند صدای رضایت بخشی ایجاد کنند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *